Evanjelický kostol v Rudnej

Tento kostol bol vysvätený na sviatok Všetkých svätých v roku 1930. Na jeho výstabu veriaci vyzbierali milodary v hodnote 150 000 Kčs po Rožňave, Brzotíne a Štítniku.

V roku 1972 kostol dostáva nový zvon z Modry. V roku 1974 sa okolie kostola ohradilo plotom a v roku 1993 vedenie obce a cirkevná filia vykonáva aj obnovovacie práce na kostole.

Kostol je vybavený elektrickým zvonením, ktoré pravidelne každý deň odbíja o 06:00, 12:00 a 19:00.

V roku 2020 kostol oslavuje 90. výročie svojho vysvätenia. Pri tejto príležitosti v súčasnosti prebieha oprava vonkajších stien kostola v réžii Ing. Dionýza Dobosa.

Zoznam krás našej obce: